Sněhová peřina

24. prosince 2011 v 14:28 | Mišulka |  Když píšu
Procházím se krásnou podzimní krajinou kolem jezera. Listy tančí ve vzduchu a zvolna padají na zem. Větve břízy se ke mně sklánějí jako ke královně a zlehka mě hladí po tváři. Každý strom vypadá jako kouzelná víla z pohádky zakletá do kusu nehybného dřeva zdobeného barevnými fáborky v podobě listí.
Procházím tajemnou cestičkou, je vystlaná barevným listím a stromy nad mojí hlavou tvoří barevnou bránu. Cesta mě zavede k mohutnému stromu kaštanu. Výjimečnost tohoto stromu spočívá v jeho nízkém položení větví podobně jako schody. Bez dlouhého rozmýšlení vylézám, co nejvýš to jde. Na každé větvi mě vítají kaštanoví obyvatelé tohoto stromu. Když se rozhodnu, že bych si měla odpočinout uvelebím se na jedné ze silnějších větví a její listy mě obejmou kolem ramen, ovšem hned když zahlídnu krajinu z ptačí perspektivy zmocní se mě úžas. Podzimní krajina je barevná jako malířská paleta a veselá jako malé štěně. Všechny stromy lemující jezero svlékly svůj jasně zelený plášť a zahalily se do hřejivých podzimních barev. Jejich jasně barevné koruny, které mi vždy mávají z výšky jsou teď spíš jako mí poddaní. I přes štípavý zimní vzduch, který se pomalu vkrádá mezi nás, a výšku ve které sedím jako princezna na trůně, cítím pocit bezpečí a tepla.
Z ničeho nic mě na tváři zastudí první sněhová vločka. Za chvíli už slyším nadšené výkřiky dětí radujících se z prvního sněhu. Vzpomínám, když jsem byla já malá a každou zimu se těšívala na sněhovou peřinu, která zahalí naši vesnici do bílé peřiny. Ve chvíli kdy si uvědomím, že štiplavý zimní vzduch mi vlézá pod bundu začínám seslézat ze stromu a pečlivě se loučím s každým kaštaním obyvatel stromu, který se rozhodl neopustit svůj příbytek i přes sněhovou přikrývku.
Sice to není zrovna ve Vánoční atmosféře,
ale myslím že je to celkem dobré :) Doufám, že se vám líbí.
Jinak přeju všem krásné Vánoce, a bohatého Ježíška ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klárí ♥ Klárí ♥ | Web | 24. prosince 2011 v 17:12 | Reagovat

Povedené, úžasně napsané :)
Přeji krásné a veselé Vánoce :)

Psala jsem ji já, i fotka je vlastní ;) Děkuju :)

2 Árnýý Árnýý | Web | 25. prosince 2011 v 15:33 | Reagovat

Nádhera :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti